offshorewerknemers.nl
 
Welkom op Natuurwetenschappen.nl Science Centrum
Google
 
Web www.natuurwetenschappen.nl
Onderwerpen

 
   Registratie/Login Voorpagina NWSMedia Webshop Onderwerpen Uw profiel Nieuws inzenden Top 10
Web Links Artikel Archief Duidelijk lezen Leden Lijst Peilingen PriveBerichten Games voor Leden
Over NW.nl Natuurwetenschappen vacatures Auteurs Inloggen
 
Vraagbaak NW.nl

Alle vragen zijn welkom over vanalles. We hebben de vraagbaak veranderd om sneller te kunnen werken. Klik hier om je vraag te stellen:

Vraagbaak



vacatures





Natuurkunde vacatures
Wiskunde vacatures
Biologie vacatures
Stageplaats vacatures

Gebruikers Gebeuren
Welkom, Gast
Loginnaam
Wachtwoord
(Registreer)
Lidmaatschap:
Laatste: FransHUNERBEIN
Nieuw vandaag: 0
Nieuw gisteren: 1
Algemeen: 4682

Bezoekers Online:
Bezoekers: 38
Leden: 0
Totaal: 38

Forum
Zoek in de forums
 
[ Index ]
Laatste berichten

FM ontvangst op de maan - 2010-02-10 18:11 FM ontvangst op de...
centrifugaalpomp - 2009-12-27 01:53 centrifugaalpomp...
atomen bestaan uit ruimteschepen - 2009-12-10 22:08 atomen bestaan uit...
Ballonauto - 2009-05-10 11:28 Ballonauto...
Verdubben van de snelheid idere minuut. - 2008-11-12 01:10 Verdubben van de s...
Overpompen van brandstoffen. - 2008-10-14 21:04 Overpompen van bra...
terug in de tijd - 2008-09-10 09:57 terug in de tijd...
maximale druk in stalen pijp - 2008-08-17 18:54 maximale druk in s...
ingezonden:Warmteinhoud oververhitte stoom - 2008-07-13 09:41 ingezonden:Warmtei...
Beeldverwerkingsalgoritme - 2008-05-06 16:54 Beeldverwerkingsal...


Powered by:
Splatt Forum v3.2!

Willekeurige Artikelen

PHP-Nuke
[ PHP-Nuke ]

·Elektromotor vervangt Benzinemotor
·Bijna electrocutie
·Inloggen niet mogelijk
· ? Verbannen.....?
·Kennis niveau onderzoek

Nu.nl Nieuws
·'Gebochelde' dinosaurus opgegraven
·Honderdduizenden amfibieën overgezet
·Ruimtesonde begint aan onderzoek komeet
·Gletsjer berg ark van Noach krimpt
·Asteroïden scheren langs aarde
·Zeldzame inktviszwammen op de Veluwe
·'Insecten hebben verschillende persoonlijkheden'
·'Auto kan zelf beter rijden dan bestuurder'
·Onderzoek naar bloedverlies tijdens bevalling
·Bos zorgt voor verkoeling tijdens hittegolf

Lees meer...

offshorewerknemers.nl
·BP meldt enorme olievondst in Golf van Mexico
·Shell investeert in drijvende LNG-fabriek
·Nederlands booreiland geramd door containers
·Shell mag olie boren voor de kust van Alaska
·L8-D gasveld nog dit jaar in productie
·het booreiland andros,wie kent hem nog?
·Ampelmann Company bouwt windmolens voor kust Engeland
·Offshore Solutions viert belangrijke mijlpalen
·storm k10 bravo penzzoil
·df 87 wie kent dit rig nog(nostalgie)

Lees meer...

wie heeft de verbrandingsmotor uitgevonden en waneer
door spacewuppy Geplaatst op Zondag 25 mei 2003 @ 13:39:18 GMT+1 (28319 maal gelezen)

Experimenten en Klussen matrix schrijft "

Wie heeft de verbrandingsmotor uitgevonden ?

 

Antw.: Al reeds in het begin van 1800 experimenteerden verschillende mensen met een verbrandingsmotor die op een gas/luchtmengsel liep. Hiervoor had men voertuigen die werkten op stoomkracht.

 Hier zie je een afbeelding van het patent op een verbrandingsmotor die uitgevonden is door Rivaz (1752-1828). Maar het idee voor dit type motor werd bedacht in 1673 door Huygens. (Lees snel meer...........)




Laten we eerst eens kijken wat voor verschillende typen verbrandingsmotoren er zijn. De eerste is een verbrandingmotor met uitwendige verbranding. Een goed voorbeeld hiervan is de stoommachine. De brandstof wordt indirect gebruikt voor de aandrijving van de motor. Zo ook bij nucleaire aandrijving, hier wordt de brandstof ook gebruikt om b.v. eerst het water te verhitten, en daarna de stoomkracht te gebruiken voor de aandrijving. Een ander mooi voorbeeld van uitwendige verbranding is de Stirlingmotor. Het principe van de stoommachine staat mooi beschreven op : http://www.walburgcollege.nl/ntnujava/stoommachine_nl/stoommachine_nl.html

Als tweede en meest bekende verbrandingsmotor hebben we het type met inwendige verbranding. Hierbij wordt de brandstof meteen omgezet in warmte, waarmee men de motor direct aandrijft. Dit type wordt ook wel een explosiemotor genoemd. Hier vinden we verschillende typen motoren. De bekende 4-takt en 2-takt, de wankel- of roterende motor. Deze motoren werken met een zuiger en cilinder zoals we kennen van ons autootje of de scooter. De wankelmotor heeft een andere constructie, het werkt met een roterende zuiger i.p.v. een op- en neergaande. Voor een mooie uitleg over de het 4-takt principe kijk op : http://www.walburgcollege.nl/ntnujava/viertakt_nl/viertakt_nl.html

Dan hebben we nog de straalmotor, die in principe ook tot de inwendige verbrandingsmotoren kan worden gerekend. De voordelen van inwendige verbranding ten opzichte van uitwendige verbranding, is een veel lichtere bouw en een hoger rendement. (Behalve de Stirlingmotor). Kijk eens op : http://home.wanadoo.nl/hoewerkthet/tech/index.html

Het principe werd in 1673 door Huygens bedacht, hij gebruikte een soort zuiger en cilinder, waarbij de zuiger door de explosie van buskruit in beweging werd gezet. Velen probeerden dit principe te verbeteren en men gebruikte ook verschillende soorten brandstoffen. De eerste echte inwendige verbrandingsmotor werd gepatenteerd door John Barber in 1791 en Robert Street in 1794. Deze motoren hadden een vonk-ontsteking systeem. Meerdere mensen hebben een patent gekregen op dit type motor. Maar zij zijn hier nooit mee verder gegaan. Tot 1860 zijn er meer als 30 verschillende patenten verleend aan verbeterde versies van deze motoren.

Maar in 1860 werd weer een baanbrekende uitvinding gedaan door Etienne Lenoir (1822-1900). Hij bedacht een goed werkend gaswisselingsysteem die gebruik maakte van kleppen. Hierdoor werd het rendement enorm verhoogd. Dit principe staat bekend als het 4-takt principe en is mede ontwikkeld door Beau Rochas in 1862. Maar al zo'n 50 jaar eerder was dit idee beschreven door Ravaz.

Ondertussen was in 1861 de Duitser Otto ook bezig met het principe van Ravaz. In 1876 bouwde Otto een motor die werkte volgens het principe van Rochas. Deze motor was de eerste goed bruikbare motor met een werking zoals we nu nog steeds gebruiken. ( de 4-takt). Al deze motoren waren zogenaamde gasmotoren. Hierbij gebruikte men het gas uit bijvoorbeeld steenkool voor de verbranding. Men zocht naar een mogelijkheid voor vloeibare brandstof.

Dit kon mogelijk worden gemaakt door de carburateur. Dit essentiele onderdeel maakte het mogelijk om een vloeibare brandstof te kunnen gebruiken. In 1893 vond Janos Csonka samen met Donat Banki de eerste carburateur uit. Na vele verbeteringen werd de eerste goed werkende benzinemotor in ca 1900 een feit. De eerste 2 cylinder benzine motor werd gepatenteerd in 1901 door Delamare en Debouteville. Ook de heren Daimler en Benz hebben hier een enorme bijdrage aan geleverd.

Een ander verhaal is die van de dieselmotor. Deze zelfontbranders hebben een hoger rendement en is uitgevonden door Rudolf Diesel in 1892. http://www.walburgcollege.nl/ntnujava/diesel_nl/diesel_nl.html

In de jaren erna werd de motor steeds verder ontwikkeld. Door gebruik van meer elektronika en andere toepassingen zoals drukvulling (o.a turbo) werd de motor steeds beter. Ook met de komst van nieuwe materialen werd en wordt de motor steeds rendabeler (keramiek enz.). De ontwikkeling van de brandstofcel is nog steeds gaande en zal in de toekomst schonere motoren voortbrengen. (elektrische motor en hybride). De aandrijving d.m.v. zonne-energie wordt ook steeds realistischer.

http://www.geocities.com/eeuwvandeauto/alternatief_verbrandingsmotor

Eens zal onze voorraad olie en gas opraken, en zijn wij aangewezen op alternatieve brandstoffen. Waterstof zal in de nabije toekomst de belangrijkste energiebron worden voor de motoren. De ontwikkelingen gaan door.

Ander links:

 http://www.katylon.com/harisauto/

http://home.wanadoo.nl/hoewerkthet/tech/verbrandingsmotor.html

http://www.geocities.com/eeuwvandeauto/verbrandingsmotor.html

Zie ook:

auto's op lucht   ALTERNATOR    stuurmechanisme auto    Toerental diesel vs. benzine

Olie distillatie   zuiger in automotor    Brommermix    benzine    Benzine, het soortelijkgewicht

"

 
Inloggen
Loginnaam

Wachtwoord

Nog geen lid? U kunt een account aanvragen. Als geregistreerde gebruiker krijgt u voordelen zoals de Thema-manager, opmerkingsconfiguratie en kunt u opmerkingen plaatsen onder uw eigen naam.

Gerelateerde links
· http://www.walburgco...
· http://www.walburgco...
· http://home.wanadoo....
· http://www.walburgco...
· http://www.geocities...
· http://www.katylon.c...
· http://home.wanadoo....
· http://www.geocities...
· auto's op lucht
· ALTERNATOR
· stuurmechanisme auto
· Toerental diesel vs. benzine
· Olie distillatie
· zuiger in automotor
· Brommermix
· benzine
· Benzine, het soortelijkgewicht
· Meer over Experimenten en Klussen
· Nieuws door spacewuppy


Meest gelezen verhaal om Experimenten en Klussen:
wie heeft de verbrandingsmotor uitgevonden en waneer


Score Artikel
Gemiddelde score: 3.46
Stemmen: 73


Neem even tijd om dit artikel te beoordelen:

Slecht
Gewoon
Goed
Zeer Goed
Uitstekend



Opties

Printervriendelijke pagina  Printervriendelijke pagina

Stuur dit verhaal naar een kennis  Stuur dit verhaal naar een kennis

"Login" | Cre�er profiel | 0 opmerkingen
Limiet
De schrijver is verantwoordelijk voor de inhoud van zijn berichten.

Gasten mogen geen opmerkingen plaatsen, registreer a.u.b.

 

Weten
Alle logos and merknamen zijn eigendom van de respectivelijke eigenaren. The reacties zijn eigendom van de posters, en zijn daar ook verandwoordelijk voor. © NWSMedia 2009.
Ons nieuws file is op te halen met backend.php of ultramode.txt
Web site engine's code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Pagina Rendering: 0.890 Seconden